  • T495X226K025AH4095
T495X226K025AH4095
advertisement
Manufacturer No:
T495X226K025AH4095
HK JDW NO:
417-T495X226K025AH4095
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 225mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0044mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T495X226K025AH4095
  • Terminal Shape
    J BEND
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn95Pb5)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    225mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0044mA
  • Ripple Current
    856mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Height
    4mm
  • Length
    7.3mm