  • T495X156M035ATE2257280
T495X156M035ATE2257280
advertisement
Manufacturer No:
T495X156M035ATE2257280
HK JDW NO:
417-T495X156M035ATE2257280
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
15μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 225mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0053mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T495X156M035ATE2257280
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    225mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0053mA
  • Ripple Current
    770mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    4mm
  • Length
    7.3mm