  • T495V686K010ATE300
T495V686K010ATE300
advertisement
Manufacturer No:
T495V686K010ATE300
HK JDW NO:
417-T495V686K010ATE300
Package:
Molded
Description:
68μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 300mOhm Polar Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T495V686K010ATE300
  • Package / Case
    Molded
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Length
    7.3mm