  • T495D686M020ZTE070
T495D686M020ZTE070
advertisement
Manufacturer No:
T495D686M020ZTE070
HK JDW NO:
417-T495D686M020ZTE070
Description:
68μF ±20% 70mOhm @ 100kHz 2-Termination 0.0136mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T495D686M020ZTE070
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100kHz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0136mA
  • Ripple Current
    1314mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm