  • T495D686M016ATE100
T495D686M016ATE100
advertisement
Manufacturer No:
T495D686M016ATE100
HK JDW NO:
417-T495D686M016ATE100
Description:
68μF ±20% 100mOhm @ 100kHz 2-Termination Polar 0.0109mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T495D686M016ATE100
    YES
  • Weight
    670.01263mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm @ 100kHz
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0109mA
  • Ripple Current
    1103mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    4.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm