  • T495D686K020AHE150
T495D686K020AHE150
advertisement
Manufacturer No:
T495D686K020AHE150
HK JDW NO:
417-T495D686K020AHE150
Package:
Molded
Description:
68μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 150mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0136mA Tape & Reel Molded
Quantity:
In Stock : 990
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T495D686K020AHE150
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0136mA
  • Ripple Current
    900mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm