  • T495D476K016AH4549
T495D476K016AH4549
advertisement
Manufacturer No:
T495D476K016AH4549
HK JDW NO:
417-T495D476K016AH4549
Package:
Datasheet:
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 200mOhm
Step5Bar-code shipping tag
T495D476K016AH4549
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    670.01263mg
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Height
    4.3mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm