  • T495D476K010AH4569
T495D476K010AH4569
advertisement
Manufacturer No:
T495D476K010AH4569
HK JDW NO:
417-T495D476K010AH4569
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
47μF ±10% Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T495D476K010AH4569
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T495
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%