  • T495D336M025ATE2257280
T495D336M025ATE2257280
advertisement
Manufacturer No:
T495D336M025ATE2257280
HK JDW NO:
417-T495D336M025ATE2257280
Package:
Molded
Description:
33μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 225mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0083mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T495D336M025ATE2257280
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    225mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0083mA
  • Ripple Current
    734mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm