  • T495C685K025AHE500
T495C685K025AHE500
advertisement
Manufacturer No:
T495C685K025AHE500
HK JDW NO:
417-T495C685K025AHE500
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 500mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T495C685K025AHE500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
    2412
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Ripple Current
    469mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.7μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm