  • T495C226K025AHE300
T495C226K025AHE300
advertisement
Manufacturer No:
T495C226K025AHE300
HK JDW NO:
417-T495C226K025AHE300
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 300mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0055mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T495C226K025AHE300
  • Package / Case
    Molded
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2312
  • Leakage Current
    0.0055mA
  • Ripple Current
    545mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm