  • T493X336M035BH6410
T493X336M035BH6410
advertisement
Manufacturer No:
T493X336M035BH6410
HK JDW NO:
417-T493X336M035BH6410
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
33μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0116mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T493X336M035BH6410
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0116mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    4mm
  • Length
    7.3mm