  • T493X336K035BH6410
T493X336K035BH6410
advertisement
Manufacturer No:
T493X336K035BH6410
HK JDW NO:
417-T493X336K035BH6410
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T493X336K035BH6410
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    670.01263mg
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Depth
    4.3mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    11.6μA
  • Height
    4.3mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    6mm