  • T493C156K025BH6110
T493C156K025BH6110
advertisement
Manufacturer No:
T493C156K025BH6110
HK JDW NO:
417-T493C156K025BH6110
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T493C156K025BH6110
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3.8μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm