  • T493C106K035BH6110
T493C106K035BH6110
advertisement
Manufacturer No:
T493C106K035BH6110
HK JDW NO:
417-T493C106K035BH6110
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T493C106K035BH6110
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3.5μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm