  • T492D475M035RS
T492D475M035RS
advertisement
Manufacturer No:
T492D475M035RS
HK JDW NO:
417-T492D475M035RS
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0017mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T492D475M035RS
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7/13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0017mA
  • Ripple Current
    320mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm