  • T492D336K015BC
T492D336K015BC
advertisement
Manufacturer No:
T492D336K015BC
HK JDW NO:
417-T492D336K015BC
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T492D336K015BC
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, Plastic, 13 Inch
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm