  • T492B474K035PS
T492B474K035PS
advertisement
Manufacturer No:
T492B474K035PS
HK JDW NO:
417-T492B474K035PS
Description:
500nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T492B474K035PS
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    500nF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    90mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm