  • T492B335K015DS
T492B335K015DS
advertisement
Manufacturer No:
T492B335K015DS
HK JDW NO:
417-T492B335K015DS
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T492B335K015DS
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm