  • T491X687K006ZTZV11
T491X687K006ZTZV11
advertisement
Manufacturer No:
T491X687K006ZTZV11
HK JDW NO:
417-T491X687K006ZTZV11
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
680μF ±10% 600mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491X687K006ZTZV11
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm