  • T491V157M010ZT7280
T491V157M010ZT7280
advertisement
Manufacturer No:
T491V157M010ZT7280
HK JDW NO:
417-T491V157M010ZT7280
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
150μF ±20% 700mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.015mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491V157M010ZT7280
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.015mA
  • Ripple Current
    381mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm