  • T491V106K035ATZV10
T491V106K035ATZV10
advertisement
Manufacturer No:
T491V106K035ATZV10
HK JDW NO:
417-T491V106K035ATZV10
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
10μF ±10% 1Ohm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491V106K035ATZV10
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
    Molded
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm