  • T491U336K016ZT7280
T491U336K016ZT7280
advertisement
Manufacturer No:
T491U336K016ZT7280
HK JDW NO:
417-T491U336K016ZT7280
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
33μF ±10% 1Ohm 2-Termination POLARIZED 0.0053mA Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491U336K016ZT7280
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0053mA
  • Ripple Current
    156mA
  • Manufacturer Size Code
    U
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm