  • T491D476M010AH4996
T491D476M010AH4996
advertisement
Manufacturer No:
T491D476M010AH4996
HK JDW NO:
417-T491D476M010AH4996
Description:
47μF ±20% 800mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D476M010AH4996
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C