  • T491D156K025ZTZV10
T491D156K025ZTZV10
advertisement
Manufacturer No:
T491D156K025ZTZV10
HK JDW NO:
417-T491D156K025ZTZV10
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
15μF ±10% 1Ohm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D156K025ZTZV10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    15μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm