  • T491D107M010ZT2478
T491D107M010ZT2478
advertisement
Manufacturer No:
T491D107M010ZT2478
HK JDW NO:
417-T491D107M010ZT2478
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
100μF ±20% 700mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491D107M010ZT2478
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm