  • T491C685K016AT4380
T491C685K016AT4380
advertisement
Manufacturer No:
T491C685K016AT4380
HK JDW NO:
417-T491C685K016AT4380
Description:
6.8μF ±10% 1.9Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491C685K016AT4380
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    6.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.9Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm