  • T491C476M006AH4818
T491C476M006AH4818
advertisement
Manufacturer No:
T491C476M006AH4818
HK JDW NO:
417-T491C476M006AH4818
Description:
47μF ±20% 1.5Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491C476M006AH4818
    T491
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C