  • T491C475K025ZTAU00
T491C475K025ZTAU00
advertisement
Manufacturer No:
T491C475K025ZTAU00
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T491C475K025ZTAU00
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
4.7μF ±10% 2.3Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491C475K025ZTAU00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.3Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm