  • T491C227K006AT7280
T491C227K006AT7280
advertisement
Manufacturer No:
T491C227K006AT7280
HK JDW NO:
417-T491C227K006AT7280
Description:
220μF ±10% 1Ohm Polar Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Quantity:
In Stock : 2788
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T491C227K006AT7280
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    T491
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm