  • T491C106M016AT24787622
T491C106M016AT24787622
advertisement
Manufacturer No:
T491C106M016AT24787622
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T491C106M016AT24787622
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
10μF ±20% 1.8Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491C106M016AT24787622
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm