  • T491B105K035AT4805
T491B105K035AT4805
advertisement
Manufacturer No:
T491B105K035AT4805
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T491B105K035AT4805
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
1μF ±10% 5Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491B105K035AT4805
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T491
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm