  • T491A475M010ZT
T491A475M010ZT
advertisement
Manufacturer No:
T491A475M010ZT
HK JDW NO:
417-T491A475M010ZT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
4.7μF ±20% 4.5Ohm 2-Termination Polar Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491A475M010ZT
    Select All
  • Mount
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Molded
  • Resistance
    5Ohm
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm