  • T491A475K016ATAUTO
T491A475K016ATAUTO
advertisement
Manufacturer No:
T491A475K016ATAUTO
HK JDW NO:
417-T491A475K016ATAUTO
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
4.7μF ±10% 4Ohm 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 6253
Step5Bar-code shipping tag
T491A475K016ATAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm