  • T491A474K020AT
T491A474K020AT
advertisement
Manufacturer No:
T491A474K020AT
HK JDW NO:
417-T491A474K020AT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
0.47μF ±10% 14Ohm 2-Termination Tantalum Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 8988
Step5Bar-code shipping tag
T491A474K020AT
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    T491
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Tan Delta
    0.04
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm