  • T491A335M010ZTZ001
T491A335M010ZTZ001
advertisement
Manufacturer No:
T491A335M010ZTZ001
HK JDW NO:
417-T491A335M010ZTZ001
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
3.3μF ±20% 5.5Ohm Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491A335M010ZTZ001
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    3.3μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5Ohm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm