  • T409D225K020BC
T409D225K020BC
advertisement
Manufacturer No:
T409D225K020BC
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T409D225K020BC
Package:
D
Datasheet:
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm Tape & Reel D
Step5Bar-code shipping tag
T409D225K020BC
  • Package / Case
    D
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    2.54mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm