  • T398A105M035AS7301
T398A105M035AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T398A105M035AS7301
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T398A105M035AS7301
Package:
Datasheet:
Description:
1μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm
Step5Bar-code shipping tag
T398A105M035AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    4.8mm
  • Length
    9mm
  • Width
    4.8mm