  • T398A104M035AS7301
T398A104M035AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T398A104M035AS7301
HK JDW NO:
417-T398A104M035AS7301
Description:
100nF 20% 125°C-Max -55°C-Min 26Ohm 2-Termination POLARIZED
Step5Bar-code shipping tag
T398A104M035AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    26Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2819
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Length
    9mm
  • Width
    4.8mm