  • T356L686M020AS7301
T356L686M020AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T356L686M020AS7301
HK JDW NO:
417-T356L686M020AS7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
68μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T356L686M020AS7301
  • Package / Case
    Dipped
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    10μA
  • Height
    18.1mm
  • Length
    18.1mm