  • T356J336K025AS7301
T356J336K025AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T356J336K025AS7301
HK JDW NO:
417-T356J336K025AS7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
33μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm Polar Tape and Reel Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T356J336K025AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    6.6μA
  • Height
    14mm
  • Length
    14mm