  • T356J107M010AT7301
T356J107M010AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T356J107M010AT7301
HK JDW NO:
417-T356J107M010AT7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
100μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm Polar Tape and Reel Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T356J107M010AT7301
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    8μA
  • Height
    14mm
  • Length
    14mm