  • T356A474M035AS7301
T356A474M035AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T356A474M035AS7301
HK JDW NO:
417-T356A474M035AS7301
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
470nF 20% 125°C-Max -55°C-Min 13Ohm Polar Tape and Reel Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T356A474M035AS7301
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    8.6mm
  • Length
    8.6mm