  • T356A225K010AS
T356A225K010AS
advertisement
Manufacturer No:
T356A225K010AS
HK JDW NO:
417-T356A225K010AS
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
T356A225K010AS
Description:
2.2μF ±10% 13Ohm 2-Termination Polar 500nA Bulk Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
T356A225K010AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T356, UltraDip II
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.177Dia 4.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Radial
  • Type
    Conformal Coated
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    500nA
  • Tan Delta
    0.05
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height
    8.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.339 8.60mm
  • Length
    4.5mm