  • T355G106K035AT7301
T355G106K035AT7301
advertisement
Manufacturer No:
T355G106K035AT7301
HK JDW NO:
417-T355G106K035AT7301
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm
Quantity:
In Stock : 579
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T355G106K035AT7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    2.8μA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11.4mm