  • T355F226K016AS
T355F226K016AS
advertisement
Manufacturer No:
T355F226K016AS
HK JDW NO:
417-T355F226K016AS
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
22μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination Polar Tantalum Bulk Dipped
Quantity:
In Stock : 225
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T355F226K016AS
  • Package / Case
    Dipped
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    2.6μA
  • Height
    11.2mm
  • Length
    11.2mm