  • T355A474K035ATTR
T355A474K035ATTR
advertisement
Manufacturer No:
T355A474K035ATTR
HK JDW NO:
417-T355A474K035ATTR
Description:
470nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T355A474K035ATTR
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0005mA