  • T355A225J020AT
T355A225J020AT
advertisement
Manufacturer No:
T355A225J020AT
HK JDW NO:
417-T355A225J020AT
Description:
2.2μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Bulk Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T355A225J020AT
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lead Pitch
    3.18mm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1840
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.05
  • Dissipation Factor
    5 %
  • Custom Capabilities
    Contact Factory For ESR & 'J' Tolerance
  • Height
    8.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    10.2mm