  • T354M476J035ASTR
T354M476J035ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T354M476J035ASTR
HK JDW NO:
417-T354M476J035ASTR
Datasheet:
T354M476J035ASTR
Description:
47μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.01mA Dipped
Step5Bar-code shipping tag
T354M476J035ASTR
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    8 %