  • T354L337K006AS7301
T354L337K006AS7301
advertisement
Manufacturer No:
T354L337K006AS7301
HK JDW NO:
417-T354L337K006AS7301
Description:
330μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 700mOhm
Step5Bar-code shipping tag
T354L337K006AS7301
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    10μA
  • Height
    18.1mm
  • Length
    18.1mm